BIURO DETEKTYWISTYCZNE COBRA  03-748 Warszawa ul. Białostocka 7    |       604 622 484

Po czym poznać, że on Cię zdradza?

Zachowuje się,.. inaczej, ale nie możesz dokładnie stwierdzić – dlaczego? A potem jego komórka dzwoni w środku nocy, a on nie daje Ci wystarczającego wyjaśnienia.

Trzeba sobie zadać podstawowe pytanie: Zdradza, czy po prostu przechodzi przez trudny okres?

Wszyscy słyszeliśmy o nagłym obwinianiu Cię o zdradę i haśle na Jego telefonie, są to oczywiste oznaki zdrady.

Po przeprowadzeniu wywiadu z pięćdziesięcioma zdradzającymi mężczyznami ( i ich żonami lub byłymi żonami) jest parę subtelnym zmian, które często zachodzą przy zdradzie. Zauważa je tylko garstka kobiet, aż jest za późno.

Wybraliśmy najważniejszą dziesiątkę oznak zdrady:

 1. Stroni od swojego codziennego przewidywalnego zachowania.

  Moja żona wiedziała że ją zdradzam, zanim zobaczyła jakiekolwiek dowody. Po prostu to wyczuła.

  Gdy jest się z kimś kilka miesięcy lub lat, poznaje się typowe zachowania tej osoby. Wiesz jak zachowują się w pewnych sytuacjach, a kiedy robią coś inaczej niż zwykle, potrzebujesz wyjaśnienia – jeśli to nie zdradzanie, to musi być to coś innego, prawdziwego i namacalnego.

  W przypadku mężczyzny z cytatu, kiedy zaczął się jego romans, w trakcie zakupów brał swój telefon i szedł na 20-30 minut do przymierzalni, mówiąc „przeglądałem pocztę i wiadomości.” Jedynym problemem, było to, że jego rachunek za telefon wskazywał na coś zupełnie innego.

 2. Ma niespodziewane wahania nastrojów.

  Bez przerwy szukałem powodów, żeby się wymknąć, ciężko było wciąż wymyślać nowe wymówki. Dlatego zacząłem się z nią kłócić.

  Błyskawiczne doprowadzanie się do szału – lub bycie przesadnie miłym – to punkt zapalny. Nie ma żadnego sensownego powodu, żeby wyjść, więc musi sobie jakiś stworzyć.

  Nowe zajęcia na które cały czas uczęszcza (ale, o których nigdy nie wspomina) jest bardzo widocznym znakiem. Jeżeli miał gdzieś pójść i nie byłoby powodu, żeby to ukrywać, najpewniej porozmawiałby z Tobą o tym.

  Potrzebuję trochę czasu sam ze sobą - ludzie czasem muszą odpocząć, ale jeżeli nie zdarzało mu się to nigdy wcześniej, coś jest na rzeczy.

 3. Zaszła drastyczna zmiana w jego wadze lub wyglądzie.

  Jak zacząłem zdradzać Anię, schudłem jakieś 4 kilo w tydzień, to było szalone.

  Zdradzający mężczyźni zmieniają się fizycznie. Przestają okazywać miłość, ich postura i gęstość mięśni poprawiają się. Są to typowe zmiany zachodzące w ciele, które zachodzą przy kontaktach damsko-męskich – przygotowuje się on do zainteresowania sobą partnerki.

  Na dodatek, zdradzający mężczyzna zaczyna o wiele bardziej o siebie dbać i odnosi się z duma do swojego wyglądu. Nagle zaczyna prasować swoje ubrania, czesać swoje włosy i golić się codziennie (jeżeli wcześniej tego nie robił). Zwłaszcza kiedy zamierza wyjść z domu, bez Ciebie.

 4. Z dnia na dzień zmienia mu się gust muzyczny.

  Nigdy jakoś szczególnie nie przepadałem za jazzem. Spiknąłem się z Tą jedną, posłuchaliśmy go razem i od tamtej pory słucham go cały czas, chociażby po to, żeby o Niej pomyśleć.

  Nie ma nic złego w próbowaniu nowych rzeczy. Ale jeżeli znikąd wynajduje nowe rzeczy i nie włącza w nie Ciebie, próbuje Cię od nich odciąć, jest to znak ostrzegawczy, że coś jest na rzeczy.

 5. Pamięta zdarzenia nie tak jak się działy, zapomina o ważnych szczegółach.

  Rozmawiałem ze swoją żoną o filmie, który razem oglądaliśmy. Przypomniała mi się jedna śmieszna scena i wybuchnąłem śmiechem. Ona się nie śmiała. Zapytałem, - Co? - Nie pamiętasz? Powiedziała, że nie byliśmy ze sobą na tym filmie.

  Im więcej czasu będzie spędzał ze swoją kochanką, wspomnienia czasu spędzonego z nią i Tobą zaczną się mieszać. Harmonogramy krzyżują się i nie będzie on w stanie zapamiętać, gdzie był danego dnia. Czas spędzony z inną kobietą, będzie niewyjaśnioną pustką, nie było go ani w domu, ani w pracy. Często bez żadnych sensownych wyjaśnień.

 1. Nagle potrzebuje dużo prywatności.

  Pracowałem zdalnie w domu i zacząłem częściej zamykać drzwi, tłumaczyłem się, że dzieci są za głośno, albo, że potrzebuję ciszy, żeby się skupić. Pisałem na facebooku ze swoją dziewczyną.

  Posiadanie czasu dla siebie jest rzeczą naturalną. Ale jeżeli wychodzi to poza normalny schemat - lub jest coraz częstsze i częstsze – jest to znak, że coś innego jest na rzeczy. Wychodzenie do pracy wcześniej, wracanie później, nagłe kończenie rozmów telefonicznych, odbieranie wielu prywatnych telefonów od „krewnych” (matki, siostry, kogoś nie do namierzenia) są także symptomami zdrady.

 2. Drastycznie zmienia się jego apetyt na seks i jego styl.

  Zacząłem ją zdradzać i wszystkim czego chciałem był seks, ale nie z moją żoną. Domyśliła się, że coś jest nie tak, ponieważ nasze życie seksualne było zawsze dosyć bogate.

  Po tym jak zacząłem z moją kochanką, sypiałem z żoną o wiele częściej. Powiedziała mi, że byłem w łóżku bardzo agresywny i że nie widziała mnie takiego wcześniej.

  Nagła zmiana w tym co jest „regularne” lub znajome w łóżku – bez przedyskutowania potrzeby czegoś nowego – jest ogromnym znakiem ostrzegawczym z napisem „zdrada.” Wszyscy mężczyźni z którymi przeprowadzałem wywiad doznali ogromnego przypływu testosteronu, który przekładał się na nowa pewność siebie podczas seksu.

  Czuli się silni, muskularni, żywi. Każda kobieta chciałaby takiego faceta. Ich poczucie własnej wartości wzrastało z dnia na dzień.

 3. Ukrywa swoją historię finansową przed Tobą.

  Wychodziłem z nią na kawę praktycznie codziennie. Chodziliśmy razem do hotelu trzy lub cztery razy w tygodniu. Ukrywanie tego było bardzo trudne. Założyłem konto PayPal, wyrobiłem sobie kartę kredytową PayPal i dodałem swoje prywatne konto bankowe do systemu PayPal. Przelewałem tam swoje pieniądze, a ona (żona) nie mogła zobaczyć żadnej z moich transakcji.

  Większość zdradzających panów będzie próbowało znaleźć sposób na niewykrywalne płacenie: za prezenty, obiady, hotele, wycieczki itp. Karty kredytowe, które można doładować, konta PayPal, kupna na Allegro, są to najczęstsze sposoby aby ukryć duże lub częste wydatki. Bez względnie zainteresuj się dużymi lub nieregularnymi wypłaceniami pieniędzy Twojego męża/chłopaka z banku.

 4. Ma nowych „znajomych” w pracy i/lub więcej obowiązków.

  Moja firma umożliwiła mi pracę zdalną z domu, gdybym chciał. Zacząłem jednak związek z menedżerką w biurze, więc zacząłem przebywać w nim coraz częściej. Przedłużałem swoje delegację o jeden dzień przed lub po. Robiłem sobie dłuższe przerwy na lunch i zostawałem po godzinach.

  Romanse biurowe to bardzo częste zjawisko, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę ile czasu ludzie spędzają razem w pracy.

  Może zdarzyć się tak, że wspomni Ci on o swojej nowej „znajomej” aby rozwiać wszelkie przypuszczenia i jeżeli pojawisz się znienacka w biurze, być może nawet was ze sobą zapozna, aby zbić Cię z tropu.

  Podążaj za swoim instynktem i przyglądaj się jego zachowaniu.

 5. Jest samozachowawczy co do swoich gadżetów.

  Zainstalowałem Snapchata na swoim telefonie, żeby się kontaktować z dziewczyną.

  Nie chciałem wysyłać (mejli), które łatwo namierzyć. Utworzyliśmy więc nowe konto Gmail i kontaktowaliśmy się ze sobą poprzez kopie robocze, bez wysyłania czegokolwiek.

  Kupiliśmy Gliph i wysyłaliśmy sobie anonimowe „ukryte” e-maile.

  Technologia jest lepsza niż kiedyś i zdradzający nieustannie się nią posługują.

  Nowe hasło na jego komórce lub komputerze, zmiana hasła w koncie bankowym lub dostawcy usług komórkowych albo wymówki typu „zostawiłem telefon w samochodzie” były kiedyś najczęstszymi oznakami niewierności.

  Dzisiaj jednak, osoby które zdradzają posługują się technologią do swoich brudnych celów. Są aplikacje, które sprawiają, że wiadomości tekstowe, sesje czatu online lub zdjęcia są dostępne tylko przez określony czas, a potem znikają.
  Miej na uwadze jego nowo utworzone e-maile i nowe aplikacje na jego telefonie.

  Nie należy jednak przesadzać, jednorazowa zmiana hasła, czy nowa aplikacja nie musi od razu oznaczać, że ktoś zdradza. Najczęściej następuje to przy wielu takich rzeczach naraz.


Detektyw radzi: Nie oskarżaj nikogo, jeżeli nie masz dowodów na potwierdzenie tych oskarżeń. Jeżeli masz jednak dziwne wrażenie, że coś jest nie tak, warto zastanowić się nad zatrudnieniem prywatnego detektywa, który stwierdzi, czy bliska Ci osoba jest wierna. Przedstawione wyżej przykłady mogą dotyczyć nie tylko mężczyzn. Kobiety zdradzają na podobnych zasadach, różni się to tylko szczegółami.

Jeżeli masz jakieś pytania, dotyczące tego jak działamy, zadzwoń do nas, nr telefonu znajdziesz w stopce.

 

Jak poradzić sobie po zdradzie

 

Odkryłaś, że twój mąż zdradził lub odkryłeś że żona Cię zdradziła. Nie może to być jednak koniec Twojego świata. Jeżeli przypuszczasz, że bliska osoba Cię zdradza lub już przyłapałeś ją na gorącym uczynku, musisz wiedzieć co dalej. Czytasz ten tekst, więc chcesz poradzić sobie ze złością, bólem, depresją, niepokojem i utratą zaufania spowodowaną zdradą. Być może wasz związek przetrwa, zastanawiasz się jednak, czy dasz radę ponownie zaufać swojemu współmałżonkowi.

Jaka nie byłaby twoja sytuacja, w tym artykule znajdziesz wsparcie i rady, które pomogą Ci uporać się ze wszystkimi negatywnymi skutkami zdrady i wyleczyć twoje serce.

Najważniejszą rzecz do zapamiętania: To przez co przechodzisz to normalna reakcja następująca po byciu zdradzonym. Zdrada w związku jest jedną z najgorszych tragedii z jakimi można się spotkać w życiu. Gdybyś nie czuł żadnych negatywnych uczuć po zdradzie, byłoby to co najmniej czymś dziwnym.

Może też być tak, że twojemu współmałżonkowi jest naprawdę przykro z powodu tego co zrobił i zamierza kontynuować wasz związek, po tym jak obieca Ci, że to się już nigdy nie powtórzy. Ale nawet w takiej sytuacji nie da się czuć tego samego względem swojego małżonka jak przed zdradą. Wspomnienia bycia zdradzonym wracają każdego dnia i powodują duży psychiczny ból, depresję i niepokój. Chcesz znać każdy szczegół związany z romansem Twojego współmałżonka, nawet jeżeli po dowiedzeniu się tego wszystkiego ból jest jeszcze większy.

Jak przebiega proces uzdrawiania się po zdradzie.

Są pewne fazy, przez które musisz przejść jeżeli nastąpiła zdrada. Różnią się one, zależnie od tego, czy ty ze swoim małżonkiem postanowiliście kontynuować związek, czy też zakończyliście go po zdradzie i po prostu próbujesz przez to przebrnąć, zapomnieć i wydobrzeć.

 

Etap 1 : Wstępny szok po dowiedzeniu się o byciu zdradzonym.

Jest to etap, kiedy czujesz się kompletnie zagubiony, zdezorientowany i przybity po tym jak dowiedziałeś się o zdradzie. Czujesz silną złość zarówno do zdradzającej bliskiej Ci osoby jak i do jej kochanka.

Może nawet zdarzyć się tak, że użyjesz przemocy wobec jednego z nich lub obu. Twój umysł jest pełen okropnych myśli związanych ze zdradą, większość z nich to połączenie bólu, złości, zazdrości, frustracji, depresji, lęku i braku zaufania w kierunku zdradzającego małżonka/chłopaka.

 

Etap 2 : Próba ustabilizowania swojego życia po zdradzie.

Jeżeli twój małżonek opuścił Cię po tym jak dowiedziałaś się o zdradzie lub kiedy ty od niego odeszłaś.
Powoli zaczynasz akceptować nowy bieg twojego życia. Uczucia związane z byciem zdradzonym (złość, ból, lęk i depresja) wciąż są z Tobą, ale jeżeli nic konkretnego nie przypomina Ci wciąż o twoim zdradzającym małżonku ( i gdy on lub ona nie są przez Ciebie widywani w życiu codziennym).

Twoja regeneracja zajdzie o wiele szybciej niż gdyby Twój współmałżonek bez przerwy był w pobliżu i próbował odbudować wasz związek.

Jeżeli Twój współmałżonek został z Tobą po tym jak zdrada miała miejsce i próbujesz odbudować swój związek.
Możesz przez jakiś czas czuć się jak zwycięzca, a nawet być szczęśliwym, że twój współmałżonek „wybrał” Ciebie, a nie kochankę. Czujesz, że poradziłaś sobie z bólem, lękiem, depresją i złością odkąd bliska Ci osoba (najprawdopodobniej) przeprosiła za zdradę i obiecała być Ci wierną i nigdy więcej już Cię nie zdradzić. Głęboko w środku twojego umysłu jednak życzysz sobie aby wspomnienia zdrady zostały wymazane jak w facetach w czerni i żeby twoje życie znów było takie jak przedtem.

Dla ludzi naturalne jest pragnienie komfortu i braku zmian. Zmiana może być rzeczą przerażającą, dlatego, że zawsze jest skokiem w nieznane. Przyzwyczaiłeś się do życia ze swoją małżonką zanim zdrada miała miejsce, częścią Twojej tożsamości (jeżeli byliście ze sobą przez dłuższy czas) jest bycie jej partnerem. Jeżeli się rozdzielicie, twoje życie zmieni się u podstaw. Jest to bardzo nieprzyjemne, dlatego właśnie chciałbyś jakoś to z tą osobą wyprostować po zdradzie. Przez moment czerpiesz przyjemność z tak zwanego „drugiego miesiąca miodowego”, świetne uczucie, które czujesz, kiedy wiesz, że Twoja małżonka nigdzie się nie wybiera i , że twój mąż lub żona WYBRAŁA Ciebie. Czujesz, że Twoje życie w małżeństwie zostanie kontynuowane pomimo zdrady i że nie będzie żadnych wielkich zmian w Twoim życiu.

To czego nie jesteś świadom, to to, że Twoje życie już przeszło gruntowne zmiany z powodu zdrady. Twój związek już nigdy nie będzie taki sam. Nie oznacza to do końca, że wszystko się pogorszy, po prostu będzie inne. To jest coś co musisz zaakceptować zanim naprawdę ruszysz dalej ze swoim życiem, wybaczysz, zapomnisz i poradzisz sobie ze zdradą i kłamstwami.

Podczas tego etapu twoja pewność siebie zaczyna powoli wracać i czujesz się coraz bezpieczniej. Pomocną rzeczą przy zwiększaniu poczucia własnej wartości jest dbanie o siebie, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jeżeli po spojrzeniu w lustro widzisz zdrową osobę, buduje to Twoją samoocenę i zmniejsza intensywność Twoich bolesnych emocji. Nawet jeżeli zaniedbywałeś się w przeszłości, teraz jest najlepszy moment, aby zacząć o Siebie dbać.

 

Etap 3: Druga fala złości po zdradzie

Przejdziesz przez to, tylko wtedy, gdy zdecydujesz się zostać z osobą, która Cię zdradziła i spróbujesz jakoś odbudować wasz związek.

Gdy upłynie trochę wody w rzekach i rutyna znowu zawita do waszego związku, wspomnienia zdrady zaczną wracać. Mogą one spowodować, że poczujesz ogromną złość w kierunku swojego współmałżonka lub współmałżonki w najmniej odpowiednich momentach, takich jak; w środku uprawiania miłości, podczas romantycznego obiadu lub wyjścia na zakupy do centrum handlowego.

Myśli o tym co się stało spłaszczą Twoje uczucia w kierunku żony lub męża, stworzą niepotrzebną złość, frustracje, lęk i silny ból psychiczny. Jesteś wściekła bo Twój mąż Cię zdradził zdradził Cię i okłamał. Uważałaś pewnie, że jest on Twoim kamieniem węgielnym w tym życiu, osoba , której zawsze możesz zaufać, która prawdziwie o Ciebie dba, ale teraz to wszystko zmieniło się na zawsze. Zaczynasz zdawać sobie sprawę, że nigdy nie wrócisz do czasu, w którym między wami było bezgraniczne zaufanie. Obrazy małżonka i jego kochanki będą powracać czyniąc Ci psychiczny, a czasem nawet fizyczny ból.

Podczas trzeciego etapu procesu odbudowy po zdradzie, czasem będziesz czuła się bardzo szczęśliwa, a czasem bardzo smutna. Będziesz się zastanawiać czy dasz radę znów kiedykolwiek w pełni zaufać swojemu partnerowi. To w tym etapie zdasz sobie sprawę, że związek z Twoim małżonkiem już nigdy nie będzie taki jak wcześniej. Zaczynasz akceptować, to że nie możesz przywrócić tego co było zanim zdrada miała miejsce.

Etap trzeci jest często najtrudniejszym z czterech etapów. Bardzo ważnym jest, aby nie utknąć w tej fazie. Ludzie, którzy nie potrafią wyjść poza trzeci etap regeneracji po zdradzie często stają się gorzcy i pełni depresji. Jeżeli nie jesteś w stanie wyjść z tej fazy stwarzasz zagrożenie dla swojego związku i wszystkich przyszłych romantycznych związków jakie mogą się rozwinąć w dalszej części Twojego życia. Nie pozwól aby czyny twojego współmałżonka wpłynęły na Twoje życie w negatywny sposób, jeszcze bardziej niż to miało miejsce dotychczas.

 

Etap 4 : Końcowe przystosowanie się po zdradzie

Jeżeli wasz związek przetrwał do tego momentu, ma dużą szanse na przetrwanie, pomimo traumy związanej ze zdradą. Podczas tego etapu odbudowywania związku, pamięć o romansie współmałżonka/ki w końcu zaczynają odchodzić w niepamięć. Zaczynacie razem odbudowywać wasz związek, bez wygrzebywania brudów z przeszłości, która i tak już nie wróci.

Jeżeli Ty i Twój mąż lub żona przetrwaliście do tego momentu bez odchodzenia od siebie, wasz związek ma ogromne szanse być nawet silniejszym niż miało to miejsce przed zdradą. Ale z drugiej strony stał się on bardzo wrażliwy i delikatny. Nie powinno być między wami żadnych nieszczerości. Jeżeli zdrada się powtórzy, proces odbudowy zajmie o wiele wiele dłużej niż to miało miejsce za pierwszym razem, a w najgorszym wypadku już nigdy nie będzie możliwe odbudowanie związku. Ale tak już musi być, jest to sposób w jaki natura ostrzega Cię, że nie powinno się inwestować Twojego zaufania w osobę, która nieprzerwanie zawodzi, okłamuje Cię i zdradza.

Jeżeli zastanawiasz się, czy Twój chłopak, dziewczyna, mąż lub żona jest Ci wierna, jest to najlepszy wskaźnik tego, że coś może się dziać. Zadzwoń do nas już dziś i zadbaj o swój spokój.