BIURO DETEKTYWISTYCZNE COBRA  03-748 Warszawa ul. Białostocka 7    |       604 622 484


Jak wszyscy wiemy, w życiu z niektórymi sprawami i problemami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. W takich momentach wszyscy szukamy wsparcia i pomocy u innych, sięgając często po pomoc u tych, którzy zajmują się tym zawodowo. Tymi ludźmi są DETEKTYWI z BIURA COBRA Warszawa. Problemy związane z podejrzeniami wobec małżonka, partnera czy też niewłaściwie zachowującym się towarzystwem naszego dziecka, nielojalnym pracownikiem – to nie jedyne przypadki kiedy to o pomoc warto zwrócić się do doświadczonego zawodowego detektywa. Jednakże nie jest to tak łatwe jak wydawać by się mogło. Na rynku usług detektywistycznych jest mnóstwo firm, które wykonują powierzone zlecenia nierzetelnie. Na podstawie opinii klientów zwracających się do Biura COBRA widać, że jakość usług świadczonych przez firmy detektywistyczne, które pojawiły się na rynku po tzw. deregulacji zawodu, mającej miejsce w styczniu 2014r. pozostawia wiele do życzenia. Ich zdaniem warto korzystać z usług firm posiadających większe doświadczenie, ponieważ ono gwarantuje fachowe i właściwe wykonanie powierzonego zlecenia. Dobry prywatny detektyw niejednokrotnie poza tym, że jest specjalistą w swoim zawodzie musi być również w pewnym stopniu psychoterapeutą potrafiącym się doskonale wsłuchać w problem osoby zwracającej się o pomoc. Ktoś taki potrafi doskonale wczuć się w zawiłość problemu i przedstawić nam jego właściwe rozwiązanie. W takiej sytuacji warto kierować się kilkoma kryteriami przy wyborze właściwego detektywa. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru!

- Prywatny Detektyw Warszawa, osoba podająca się za zawodowego prywatnego detektywa musi posiadać stosowną, wydaną przez Komendanta Wojewódzkiego Policji LICENCJĘ DETEKTYWA. Jako osoba zwracająca się do zawodowego detektywa masz prawo poprosić go o jej okazanie.

- Detektyw, bądź Biuro do którego się zwrócimy musi posiadać stosowny wpis do rejestru działalności regulowanej, ponadto musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie zawodowe tzn. polisę OC zawodu detektywa ( w tym przypadku również masz prawo poprosić o przedłożenie stosownych wpisów ).

- Istotną sprawą na którą należy zwrócić uwagę podczas kontaktu z prywatnym detektywem są jego możliwości operacyjne tzn. czy on i jego zespół realizują powierzone zlecenie wyłącznie w obrębie danego miasta, czy są gotowi i dysponują możliwością podjęcia działań na terenie całej Polski czy Europy. Często podczas realizacji powierzonego zlecenia pojawia się konieczność realizacji poza wskazanym miejscem. Nie wszystkie Biura detektywistyczne dysponują taką możliwością.

- Kontaktując się z detektywem zwróć uwagę, by dany detektyw Warszawa lub Biuro, posiadało adres siedziby firmy i by był to adres w realnym budynku. Na rynku warszawskim było w swoim czasie co najmniej kilka firm oferujących usługi z zakresu detektywistyki podających na swojej stronie internetowej jedynie nr. telefonu ( nie podając adresu biura ). Pamiętać należy jednak, iż są sytuacje kiedy to detektyw może nam zaproponować spotkanie w miejscu innym niż jego biuro. Wynikać to może choćby m. in. z charakteru realizowanego przez niego w danym czasie zlecenia. Mnóstwo osób życzy sobie spotkać się w miejscu dla nich anonimowym, bądź też miejscu dogodnym z uwagi na dojazd itd.

- Podczas wstępnego kontaktu jak i całej współpracy z detektywem należy zwrócić uwagę na zachowanie dyskrecji. W tego typu kontakcie poza rzecz jasna rzetelnym wykonaniem powierzonej usługi jest ona najważniejsza i dlatego też szanowany detektyw powinien nam ją zagwarantować na każdym etapie realizacji powierzonego zagadnienia.

- W trakcie wstępnego spotkania trzeba bardzo dokładnie wsłuchiwać się w to, co przedstawia nam detektyw. Należy bardzo dokładnie przedstawić mu problem, a detektyw powinien przedstawić nam możliwości jego rozwiązania. W sytuacji, kiedy jesteśmy gotowi powierzyć mu swoje zlecenie bezwzględnie musi być podpisana umowa na jego realizację. Jeżeli detektyw, z którym się spotykamy unika podpisania właściwych umów powinniśmy wycofać się z tej współpracy ( koncesjonowane Biuro detektywistyczne zawsze podpisuje umowę ).

- Kolejnym bardzo ważnym kryterium, którym należy się kierować podczas dokonywania wyboru detektywa jest jakość materiałów, które może dla nas zebrać i zabezpieczyć detektyw. Należy wprost zapytać o możliwości techniczne związane z realizacją zlecenia. Warto zapytać także o to czy detektyw, z którym się spotykamy wykorzystuje w swojej pracy środki i narzędzia techniczne niezgodne z przepisami prawa np. nielegalne podsłuchy, nadajniki GPS itd. Biuro Prywatny Detektyw Warszawa COBRA dbając o interes prawny swojego klienta i jego dobre imię zawsze działa w oparciu o stosowne przepisy prawa i nie wykorzystuje w swojej pracy zabronionego sprzętu operacyjnego.

- Następnym ważnym punktem jest to czy detektyw, na którego się już zdecydujemy sporządza stosowny RAPORT DETEKTYWISTYCZNY z przeprowadzonych działań, oraz czy w raporcie znajdzie się zebrany materiał dowodowy. Na koniec warto zapytać również czy prywatny detektyw jest gotów zeznawać dla nas jako świadek w ewentualnej sprawie sądowej. Raport Detektywistyczny przygotowany przez Prywatnego Detektywa Warszawa - COBRA można wykorzystać w Sądzie jako dowód w toczącej się sprawie (np. o rozwód, ustalenie wysokości alimentów czy podziale majątku wspólnego małżonków).

 

Biuro Prywatny Detektyw Warszawa COBRA dba o interes prawny i dobre imię swoich klientów. Zawsze działa w oparciu o stosowne przepisy prawa zapewniając klientom właściwe rozwiązanie powierzonego problemu.